YOLO: Haydar Çolakoğlu ’ndan Uber ’e rakip bir teşebbüs Güncellendi

yolo-arac-cagirma

Uber halen Türkiye ’de ciddi bir artış göstermiş değil ve yerli rakipler Uber‘in karşısına çıkmaya devam ediyor. Bir süredir pazara gireceği yönünde duyumlar aldığımız YOLO,  “Zahmetsiz yolculuk” sloganıyla 15 Aralık ’ta bütün kullanıcılara açılmayı bekliyor.

YOLO da Uber XL gibi kent içi taşımacılıkta lüks minibüslerle seyahat seçeneği sunan bir çözüm. 9 Kasım ’da açılışını yapmış olsa da hemen hizmetini 1000 kullanıcı ile sınırlamış durumda ve 15 Aralık itibarıyla yeni bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor. iOS ve  Android uygulamalarıyla şimdilik İstanbul ’da büyümeyi hedefliyor ve şüphesiz kendini Uber ’e karşı taraf olarak konumlandırıyor.

Birincil çıkışını bedava seyahat teklifiyle yapan YOLO ’nun bu konuda bir hudut belirleyip belirmediğini bilmiyoruz ancak paylaşılan bilgilere göre 15 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasında ücretsiz yolculuklar ve değişik promosyonlarla pazara iddialı bir giriş gerçekleştirmek istiyor.

Diğer yana YOLO ’nun kurucusu olan Haydar Çolakoğlu, hem TEB Yönetim Kurulu Üyesi ayrıca de Çolakoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi. YOLO ’nun operasyonlarıyla da bizzat ilgileniyor.

GÜNCELLEME: 

Aldığımız yeni bilgilere göre YOLO, yönetim kademesindeki 12 karakter deneyimli ekibin 1 yıllık çalışmaları sonucu geliştirilmiş. Los Angeles merkezli bir yatırım şirketinden 16 milyon dolar değerlendirme ile yatırım aldığını öğrendiğimiz YOLO, açılışını 300 ’ün üstünde araçla yapmayı ve sene sonunda bu sayıyı binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Yeni yabancı yatırımcılarla görüştüklerini paylaşan Haydar Çolakoğlu, marka adının “you only live once” cümlesinin baş harflerinden oluştuğunu söylüyor ve “Türkiye ’den bir dünya markası çıkartabilmek” amacında olduklarını da ekliyor.

Leave a reply