Yemeksepeti ’nden yöneticilerini cezalandırabileceğiniz yeni viral kampanya: Kabahat ve Suç Oluşturan

yemeksepeti-succeza

Yemeksepeti yeni marifetli viral kampanyasında Kabahat ve Suç Oluşturan ’dan esinleniyor. Kullanıcıların Yemeksepeti ’ne ait hoşnut kalmadığı servisler için şirketin direktörlerini cezalandırıldığı kampanya, kullanıcı seçimlerine göre ilerleyen kısmen interaktif bir senaryoya sahip.

Suç ve Suç Oluşturan Yemeksepeti kampanyasının video filminde Yemeksepeti ’nin Pazarlama Direktörü Barış Sönmez, COO ’su Nedim Nahmias, Kullanıcı Deneyimi Direktörü Onur Data, Satmak Direktörü Korhan Erçin, IT Direktörü Bülent Akar ve İK Direktörü Ceren Dereobalı rol alıyor. Filmde bir Yemeksepeti yöneticisi sizden bugüne dek bir kusur ettilerse Yemeksepeti namına özür diliyor. Eğer özürle yetinmiyorsanız, altı yöneticiyi aracısız karşınıza çıkaran filmde, seçtiğiniz bir yöneticiyi pasta, ketçap mayonez veya ‘tüfenk ’ gibi ayrı suç oluşturan yöntemleriyle cezalandırabiliyorsunuz. İçinizi olasılıkla rahatlatacak kadar ağır çekimde cinayet çeken yöneticiler ve ayrı cezalarla birlikte filmin onlarca versiyonu bulunuyor. Becerikli kampanya, Yemeksepeti ’nin sahiplendiği yemek konseptini bu kez savaş yönüyle ele alarak göze çarpan olmayı başarıyor.

Yemeksepeti, daha önce yayınladığı Fakatiyiyedik kampanyasıyla büyük data ve kişiselleştirme kullanımını ön plana çıkarmıştı. Kabahat ve Canice ise kullanıcılarına başta kontrolün onlarda olduğu mesajını vermesiyle güçlü bir kampanya.

Leave a reply