Uber uygulaması her yerde altında yenilendi

uberVasıta paylaşım servisi Uber bir süre önce yenilediği kurumsal kimlik çalışmasıyla birlikte yepyeni başvuru formu tasarımını da bugün itibariyle devreye aldı. Yeni tasarım, bugünden başlayarak birkaç hafta boyunca dünya çapında güncellemelerle kullanıma açılacak.

Bundan 7 yıl önce San Francisco ’da kurulan Uber, teknoloji kullanımıyla birincil günden bu yana girişimcilik ekosistemi için de manâlı bir rol model oldu. Bugün 450 ’dan pozitif şehirde hizmet veren Uber milyonlarca insanın ulaşımını sağlarken tasarımını tekrar aşağı yenileyerek, daha çabuk ve daha pak bir arayüz taahhüt ediyor.

Uber son köklü arayüz güncellemesini 2012 yılında yapmıştı. O günden bu yana minik düzeltmeler ve yeniliklerle ilerleyen teşebbüs bu sefer kolları sıvamış ve navigasyonunu hantal bulmaya başladığını açıkladıkları tasarımlarını yenilemiş. Yeni Uber deneyim epeyce pak ve basit bir şekilde tasarlanmış. Estetik kaygılar da güdülerek, uygulamanın daha süratli ve daha akıllı çalışması da hedeflenmiş.

Yeni Uber deneyimi bir konseptle de birleştirilmiş. Uber ’in yeni konsepti “Where to?” ile birlikte kullanıcılar tek bir sorunun cevabını arıyor. Kısacası tüm deneyim, Uber ile seyahat gerçekleştirmek üzerine ve kullanıcıya tek bırakılan konu, nereye gideceğini seçmesi. Eski sürümlerdeki tasarıma nazaran, Uber ’inize tescil ettiğiniz ev ve meslek adresleri daha ön plana çıkartılmış. Bu da Uber ’in hayatımızın daha sıkı bir parçası haline gelmeyi amaçladığının bir göstergesi. Hemencecik aşağıdan Uber ’in tekrar altında değişen tasarımına göz atabilirsiniz.

Leave a reply