Selçuk Yorgancıoğlu: Beşiktaş-Sarıyer arası Danimarka kadar, Türkiye ’nin potansiyeli yüksek Webrazzi Summit 2016

selcuk-yorgancioglu-abraaj-group

Webrazzi Summit 2016‘nın yatırımcı konuşmacılarından Selçuk Yorgancıoğlu, Abraaj Group ve Türkiye ’nin yatırım potansiyeline dair bilgiler paylaştı.

Türkiye ve MENA bölgesinde yatırımlar yapan Abraaj Group, bildiğiniz gibi Hespiburada ’nın da yatırımcısı. Lüks tüketimden çekindiklerini ama Türkiye ’de perakende tarafındaki işlerin her zaman değerli olacağını söyleyen Yorgancıoğlu, e-ticaretin perakendeye oranının yüzde 2 ’nin aşağıda olduğunun da altını çizdi. Yöresel yatırımları arasındaki Souq‘un Hepsiburada‘dan sonraki en büyük e-ticaret girişimi olduğunu da paylaştı.

“Mid Cap yatırımlara odaklanıyoruz”

Yorgancıoğlu ’na tarafından başarılı çıkış olabilmek için ‘mid cap‘ seviyede edinmek siklet arzediyor ve bu aşamadaki yatırımların daha iyi dönüşler getiriyor. Daha üstteki seviyedeki yatırımlarından iyi bir çıkış yapmanın da kuvvet olacağını da ekliyor.

Selçuk Yorgancıoğlu, yapılan yatırımların mevcut yatırımları destekler şekilde olması gerektiğini de söyledi ve Türkiye ’nin büyük bir potansiyeli olduğunu şöyle örnekledi;

Beşiktaş-Sarıyer bölgesi Danimarka değin. GDP ’si de yakındır. Acıbadem ’den çıkış yapalı 4 sene oluyor ve biz Konya gibi illere açılmadan önce İstanbul ’da birkaç tane daha hastane açtık. Türkiye oldukça verimli bir yer.

Türkiye için 500 milyon doların üzerinde para topladık. Türkiye ’yi yatırımcılara 80 milyon insanın yaşadığı, yaş ortalamasının 29 olduğu bir ülke olarak tanıtıyoruz ve son yıllardaki ekonomik yükselme halen dikkat çekici.

Leave a reply