Samsung, Siri rakibi suni akıl asistanını Galaxy S8 ile piyasaya sunacak

Samsung Galaxy S7

Skandalın etkisi geçti mi agnostik Samsung, patlayan telefonlar ve çamaşır makinelerini gündemini başkalaştırmak istiyor. Mağdur ve sadık müşterilerinin ilgiyle beklediği yeni nesil telefonlarıyla ilgili haberler vermeye aralıksız şirket, Yapay Akıl alanındaki becerilerini sergilemeye başlayacak.

Wall Street Journal ’ın (WSJ) haberine kadar, Samsung Galaxy S serisinin önümüzdeki yıl tanıtılacak olan S8 modelinde yapay zeka asistanı hazırlanmış bulunacak. Haberde suni zeka asistanının S8 Edge ’in kavisli kenarında bulunacak bir butonla aktive edileceği detayına yer veriliyor fakat özelliğin son halini az önce alıp almadığının net olmadığı da belirtiliyor. Ancak Samsung ’un geçtiğimiz ay Siri ’nin yapımcısı tarafından geliştirilen ve yeni tür Siri olarak anılan yapay akıl asistanı Viv ’i satın aldığı düşünüldüğünde, özelliğin yeni tür telefon ve mobil cihazlara geleceğine belirlenmiş gözüyle bakabiliriz. Halihazırda  Reuters ’a konuşan farklı kaynaklar bu gelişmeyi de doğruluyorlar. Samsung ’un Viv ’i, tüm mobil cihazlarına getirmeyi planladığı ve geliştiricilere açık bir ekosistem tasarladığı da zaten bir giz değil.

Garip bir anekdot, Samsung ’un her yıl düzenli olarak Şubat ’ta düzenlenen MWC ’te tanıttığı yeni Galaxy S telefonlarının gelişinin 2017 ’de ertelenebileceği. WSJ ’ye kadar Samsung yeni Galaxy S8 ’in tanıtımını Nisan ayına kadar geciktirebilir. Bunda muhakkak Galaxy Note 7 serisinde yaşanan skandalın tekrarlanmaması için gerekli önlemlerin alınmasının etkili olduğu belirtiliyor.

Leave a reply