Oy ve Ötesi kurucusundan yüksek teknoloji kumaşlarla e-ticaret girişimi: Y.orstruly

yorstruly2

Türkiye ’nin son dönemde en çok ses getiren sivil inisiyatiflerinden Oy ve Ötesi kurucularından Yasemin Örs, internet girişimcisi oldu. Spor giyim dikeyinde e-ticaret girişimi Y.orstruly‘yi hayata geçiren Yasemin, performans odaklı, yüksek teknolojili kumaşların, özgün tasarımla buluştuğu bir marka yaratmak istiyor.

Faal olarak spor ve yoga yapan Yasemin ’in takriben bir yıllık çalışmadan daha sonra hayata geçirdiği Y.orstruly, tasarımdan üretime ve satışa kadar işin içinde olduğu bir girişim. 11 yıllık kurumsal hayat deneyimini bu işe aktardığını gösteren Yasemin, Y.orstruly ile öbür, çoklu kullanımı olan, nitelikli spor giyim ürünleri sunuyor. Ürünlerin en önemli özelliği ise yüksek teknoloji kumaşları kullanıyor olması. Marka, kullandığı patentli kumaşların kompresyon, nefes alıp verme, esneklik malzemeleri ve bireysel sağlık özellikleriyle rakip markaların ilerisinde olma iddiasında. Bez üretimini yurt dışında yaptıran Y.orstruly ’nin tasarımları Yasemin Örs ’e ait. Imal sürecinde her bir tasarım, sporcular tarafından denendikten ve onaylandıktan sonradan üretim bandına gidiyor.

Y.ourstruly, büyük bir kitleden çok spor tutkunu niş bir kitleyi hedefliyor. Girişim, ürün sayısı ve satışlarıyla ilgili de henüz bir veri paylaşmıyor ancak yeni ürünlerden farkında edinmek isteyen yüzden fazla kişi olduğunu not ediyor. Araya yaz girmesine karşın satışların beklentilerin üstünde olduğunu paylaşmakla yetiniyor.

Leave a reply