Instapaper Premium artık cümbür cemaat için bedava

instapaperKısa vakit önce Pinterest göre satın alınan Instapaper, Premium sürümünün bütün kullanıcılar için artık ücretsiz olarak kullanıma sunulacağını duyurdu.

Instapaper Premium doğruca kullanıcılar daha önce yalnızca vergi ödeyen Premium kullanıcılarına sağlanan reklamsız tatbik deneyimine ücretsiz ulaşabilecekler. Premium aboneler bütün metinlerde kelime araması gerçekleştirebilirken, limitsiz bir şekilde not ekleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra metinleri çevirme, Kindle ’a gönderme gibi özellikleriyle de Instapaper müşterilerine Premium hizmetleri satın alması için yönlendiriyordu.

Instapaper Premium ’un hali hazırdaki kullanıcıları bugünden sonra ücretsiz kullanıma başlarken, daha önce ödemesini yaptıkları abonelikler için de para iadesi alabilecekler. artık de herhangi bir faturalandırma olmayacak. Instapaper bu abonelerine destekleri için teşekkür ederken, minnettar olduklarını da açıkladı. Hemen ise Instapaper Premium faaliyetlerine gelir modelsiz olarak devam edecek.

Pinterest, Instapaper ile artık reklamsız bir internet nedeniyle yol alacak gibi gözüküyor. Instapaper ’ın bu stratejik hamlesiyle birlikte kullanıcı sayısını artırmaya başlamayı hedefleyeceğini tahminde bulunmak çok da baskı değil. Bakalım Instapaper için işler ileride nasıl gidecek?

Leave a reply