IKEA alışverişlerinizi artık mobilden yapabilirsiniz

ikea-commerce

IKEA e-ticaret mağazasıyla Türkiye ’deki online müşterilerine yaklaşık dört yıldır hizmet veriyor. Son dönemde e-ticaretin mobil öncelikli ülkü gelmesi ise IKEA ’nın dev mağazasının cebinize getirmesini sağladı. Türkiye ’ye özel IKEA Mobil uygulamasını iOS ve Android için yayınlayan IKEA müşterilerine, mağaza alışverişlerini planlama ve doğrudan kullanım üzerinden alışveriş yapma imkanı sunuyor.

IKEA, yeni mobil ticaret uygulaması için  e-ticaret sitesinde olduğu gibi, İstanbul merkezli MagiClick ile birlikte çalışmış. IKEA alışverişleri için mağazaya gitme zorunluluğunu ortadan kaldıran tatbik aynı zamanda alışverişlerinize yardım etmek üzere planlanmış. E-ticaret mağazasını mobile uyarlayan tatbik ile, online satışta olan ürünleri aracısız satın alabiliyor ya da mağazadan almanız gereken ürünleri, IKEA mağazasına gitmeden seçerek, bu ürünleri mağaza içindeki konumlarıyla birlikte listeleyebiliyorsunuz. Bu sayede alışverişte süre kaybetmenizi engelleyen kullanım, stokta olmayan ürünler mağazaya geldiğinde size bildirim gönderebiliyor.

ikea-mobil

Yaptığınız alışverişlerin kargo durumunu tatbik içinde peşine düşüp takip edebiliyor ve barkod okuma özelliği sayesinde ürünlerle ilgili aracısız detaylı bilgi alabiliyor, isterseniz bunları derhal listelerinize ekleyebiliyorsunuz.

IKEA e-ticarette hedef büyüttü

IKEA geçtiğimiz sene sonunda e-ticarete tartma verme hedefini açıklamıştı. IKEA CEO ’su Peter Agnefjaell, Ağustos 2015 ’te sona eren bir yılda e-ticaret satış hacminin ilk önce 1 milyar doları geçtiğini ve bunun bütün satışların yüzde 3 ’ünü oluşturduğunu açıklamıştı. IKEA ’nın hedefi, 2020 yılına kadar e-ticaret gelirlerini, şirketin bütün gelirlerinin yüzde 10 ’unun oluşturacak seviyeye getirmek. Mobilin bu hedefte gittikçe daha manâlı bir rol oynayacağını tahmin etmek zorlama yok.

Leave a reply