Facebook ’un satışları artıracak yeni çözümü Dükkan ’a ayrıntılı manzara

Sayfalar ’dan satışa daha pozitif yönlendirme yerine getirmek isteyen Facebook, fotoğrafın içine linkleme ile mahsul yerleştirilmesi özelliği diyebileceğimiz Işyeri ’ı geçtiğimiz günlerde Türkiye ’de de kullanıma açtı.

Facebook ’un satışa yön belirleme konusunda en büyük ve en iyi hamlesi diyebileceğimiz Işyeri ile e-ticaret firmaları Facebook Post ’larında yalnızca mahsul görselini paylaşmak ile kalmayacak benzer vakit da Facebook ’ta fotoğrafta bir arkadaşı etiketleme gibi ürünlerini e-ticaret sayfasına yönlendirebilecekler.

Sadece ürünü e-ticaret sayfasına yönlendirme yok bununla beraber Sayfalar ’da ürünleri listelemeyi sağlayan Işyeri ’a ayrıntılı bakalım.

Türkiye ’de e-ticaret markalarının paylaşımları

Önce e-ticaret markalarının paylaşımları ile başlayalım:

Morhipo:

Kiğılı:

ebebek:

Yukarıdaki linklere tıklayarak ilgili paylaşıma gittiğiniz de “fotoğrafta kişinin etiketlenmesi” gibi ürünün etiketlenmesini görebilirsiniz. Işyeri ’ın gerçekten markaların paylaştığı ürün fotoğraflarının altına link koymasını patavatsız kılan bir nitelik olmasına karşın Kiğılı link kullanmayı, Morhipo ise yazı ile belirtmeyi tercih etmiş. Kullanıcıların alışması için bir süre böyle sürdürmek daha yardımsever olacaktır.

Facebook ’ta mahsul detay görünümü

Yukarıdan gördüğünüz paylaşımda çantaya tıklayan kullanıcı Facebook ’ta bulunan mahsul detay sayfasına artan bir şekilde, ürünle ilgili detaylı bilgileri ediniyor ve buradan e-ticaret sitesine yönlenebiliyor. Yurt dıştan ya da stripe hesabı olan markalar da ise kullanıcının bu aşamada satın almayı da tamamlayabildiğini de belirteyim.

ekran-resmi-2016-10-13-11-54-00Facebook bedava olan Dükkan hizmetinde satın almayı sitenize hiç gelmeden tamamlamak isteyenler için Stripe ’ın ücretini de belirteyim: her başarılı ödeme için satılan öğenin fiyatının %2,9 ’u + 0,3 dolar.

Facebook ’ta Işyeri kullanımı ve ayrıntı

Müşterilere aracısız mahsul satma olanağı tanıyan Dükkan, Faceboook sayfanızda Esas Sayfa, Hakkında gibi kısımlarla birlikte görünüyor.

ekran-resmi-2016-10-13-12-04-06

Yükleyebileceğiniz ürün sayısı için bir sınırın olmadığı Dükkan ’da ürünlerinizi bambaşka koleksiyonlara bölebilme olanağına da sahipsiniz. Facebook ’un siparişleri yönetme olanağı da verdiği Dükkan ’da sayfanızdan ayrılmadan siparişleri gönderildi olarak işaretleyebiliyor, iptal edebiliyor ya da para iadesini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Satışa yönlendirmede yıllardır Google ’a karşı defalarca bir adım geride olan Facebook ’un bu hamlesi ile satışa yönlendirmede ne değin başarılı olacağını birlikte göreceğiz.

Leave a reply