BlindID: Anonim olarak sesli görüşmeler yapabileceğiniz mobil başvuru formu

blind-idBlindID bir yerli dilekçe olarak piyasaya çıktı ve görünüşe bakılırsa, global hedefleri de olan ilgi çekebilecek bir teşebbüs olacak. BlindID, kullanıcılarına her seferinde rastgele başka bir kullanıcıya bağlanarak 45 saniyelik sesli mülâkat imkanı karşılayan bir sohbet uygulaması. Kısacası yeni bir sohbet deneyimi sunan yerli tatbik ile kullanıcılar 45 saniye içinde ilgi çekici bir konu konuşmaya çalışıyor.

45 saniyelik sesli mülâkat sonrası, telefonun öbür ucundaki sesin ilginizi çekip çekmediğini “Like” veya “Dislike” butonlarına basarak oyluyorsunuz. Kısacası daha önce daha çok fotoğraflarla yapılan bu eşleşmeler, bu sefer karşınızdaki kişinin sadece ses tonunu duyarak yapıyorsunuz. Sesli görüşen kullanıcılar birbirini olumlu oylarsa, sistem onları diğer ileriki konuşmalarda her tarafta eşleştirerek sesli görüşmelerin devamını sağlıyor.

Adil Zehir göre kurulan girişim az önce yalnızca iOS platformu için indirilebilir durumda. Ama uygulamanın Android sürümünün de çok kısa bir zaman içerisinde çıkacağını öğrendik. Girişimin kurucusu Adaletli Zehir, uygulamanın psikolojik olarak kullanılacağını düşündüğünü de belirterek, insanların hiç tanımadıkları bir başka insana kendi dertlerini anlatma ihtiyacı duyacaklarını düşündüklerini aktarıyor. Bu noktada BlindID uygulaması da önemli bir rol oynayabilir.

Uygulama sürekli denetleniyor olacak. Kısacası kabalık, taciz, küfür ve reklam gibi konuşmalara karşın oylama ve raporlama sistemi var. Şu başlıca değin kullanıcıların en çok trafikteyken kullandığı açıklanan sistemin yakın gelecekte bir gelir modeli olması da bekleniyor. BlindID ’nin kurgulanan premium versiyonunda, konuşma süresinin 10 saniye daha uzayabilmesi gibi ek özellikler açılacak.

Hiçbir şekilde fotoğrafların yer almayacağı BlindID asla çöpçatanlık uygulaması olmaya çalışmadığının da altını çiziyor. Kullanıcı davranışları bu düşünceleri değiştirebilir mi bilmiyoruz fakat kullanıcıların sesli görüşme esnasında birbirlerine güvenip uygulamadan kişisel telefon hatlarını paylaşmaya gidebilecekleri de aşikar gözüküyor.

Hemencecik aşağıdan BlindID için hazırlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Leave a reply