Birinci yılında yüzde 200 gelişen Annedukkan.com birincil fiziksel mağazasını açtı

annedukkan-yetkin-turhal

Türkiye ’de anne ve bebek dikeyinde hizmet veren e-ticaret girişimlerinin büyümesinde çoklu kanal stratejisi, ilk günden itibaren vazgeçilmez olmayı sürdürüyor. 2015 sonunda bu alana hızlı bir antre yapan Annedukkan.com da bir istisna yok. Ilk fiziki mağazasını İstanbul ’da açan girişim, bu açılımını 2017 ’de hızlanarak devam ettirmek istiyor.

Ilk mağazasını İstanbul Bahçeşehir ’de açan Annedukkan.com ’un Idareci Ortağı Yetkin Turhal, açılımla anne-bebek ürünleri satışında müşterilerin hassasiyetine cevap vermeyi amaçladıklarını söylüyor. Ebeveynlerin online alışverişten önce mağaza ziyareti ile ürüne yakından görmek, dokunmak istemeleri, somut mağazaları bu alandaki e-ticaret şirketleri için gerekli ışık halkası getiren faktörlerden ilki.

Annedukkan.com büyümesini 2017 ’de açmayı planladığı beş yeni fiziki mağaza ile hızlandırmayı amaçlıyor. Buna paralel olarak, bugüne kadar yapılan 5 milyon TL ’lik yatırımın 2017 sonunda 15 milyon TL ’ye çıkarılması planlanıyor. Girişimin bizimle paylaştığı verilere göre Annedukkan.com, Aralık 2015 ’cilt bu yana geçen 11 aylık sürede ciro bazında yüzde 200 büyüdü.

Bugün 2 binin üzerinde ürünle hizmet veren Annedukkan.com ’un önceliği, mahsul çeşitliliğini arttırmak. Yıl sonuna kadar ürün çeşitliliğini en düşük iki katına çıkarmayı amaçlayan Annedukkan.com, bunu yaparken seçici davranacağının altını çiziyor. Annedukkan.com rakiplerinden doğal ürünlere odaklanması ve benzer gün teslimat hizmetiyle ayrıştığını belirtiyor.

Leave a reply