Aylık 19 milyon haber okutan Bundle 2017 ’ye hızlı girmek istiyor

bundle-haber

2015 yılı başında mobil haber uygulaması olarak tanıttığımız Bundle (iOS, Android), 2017 yılına çabuk girmeye hazırlanıyor. 2015 yılı sonunda Bundlehaber.com ’u da açan girişim 600 bin kullanıcı sayısını geçtiğini paylaştı.

Bilmeyenler için kısaca hatırlatacak olursak Bundle, öbür haber kaynaklarını bir araya getiren bir mobil başvuru formu. Dwarf Planet ’ın girişimi olan Bundle, kısa süre Türkiye ’de alaka çekmiş ve yurtdışı pazarlarda da ilgi görmeye başlamıştı.

Rakamlarla Bundle

Özetle Türkiye ’nin Flipboard ’u diyebileceğimiz Bundle, aldığımız yeni bilgilere kadar bugüne değin 600 binden pozitif kullanıcıya ulaşmış ve aylık faal kullanıcı sayısı 300 bin. Bundle ’da her ay 19 milyon haber okunuyor ve 42 milyon sayfa gösterimi yapılıyor. Bundle kullanıcıları gerçekte günlük ortalama 16 dakika geçiriyor. Bundle ’a haber gönderen yayıncı sayısı ise 6000 ’i aşıyor.

bundle-haber-2

Üçüncü yılına adım atmaya hazırlanan Bundle, geçtiğimiz dönemde Facebook ’un accelarator programı FBStart.com ’a ve Amazon AWS Activate ’e kabul edilmiş ve Google Play ’de  dünya genelinde Editörün Seçimi (Editor ’s Choice) olarak öne çıkarılan uygulamalardan biri olmuş.

Dwarf Planet‘in kurucusu ve Bundle ’ın CEO ’su Ercan Varol, Bundle ’ın Android uygulamasını arayüz deneyimi ve tasarımı açısından Google ile çalışarak güncellediklerini söylüyor. Bu gelişmenin artış yolunda önemli bir katalizör olduğunu ve kayda değer ve yeni çoğaltma adımları için bir takım görüşmelerin sürdüğünü de ekliyor.

Andırmak icabında Bundle ’ın Aralık 2015 ’te 4 milyon haber okuttuğunu paylaşmıştık ve bugün gelinen nokta bunun epeyce ilerisinde. Bundle ’ın küresel atılımlarla bilinirliği de bu sayının daha da yükselebileceğini gösteriyor. Öteki yanlamasına Dubai merkezli Nabd (Nabız) adlı haber uygulamasının da Türkiye pazarına girdiğini eklemeden geçmeyelim.

Dilerseniz Bundle ’ı bedava olarak App Store ve Google Play ’den indirebilir ya da bundlehaber.com ’u ziyaret edebilirsiniz.

Leave a reply