30 ülkede Siri ile Paypal üzerinden para gönderebilecek, kuşkusuz Türkiye hariç

paypal-siri

Apple, iOS 10 ile Siri ’yi üçüncü parti geliştiricilerin erişimine açtı ve önde gelen teknoloji şirketleri Siri ’nin nimetlerinden faydalanmaya başladı. Ödeme sistemi devi PayPal, Siri üzerinden para göndermenin önünü açtı.

PayPal gerçekte Venmo için Siri entegrasyonunu yapmıştı fakat bu adım uluslararası bir açılım değildi. PayPal ’ın açılımı ise tam ABD ’den Suudi Arabistan ’a, Kanada ’dan Malezya ’ya değin tam 30 ülkeyi kapsıyor. İngilizce ’de “Hey Siri, send Jack $20 using PayPal” gibi bir komut para aktarma etmek için tatmin edici olacak.

Siri normalde 70 ’deri artı dili (ayrı türler dahil) destekliyor fakat PayPal ile para yollamak Siri ’nin bildiği bütün dillerde muhtemel değil. iOS 10 kullanıcıları Siri ’ye İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça gibi 10 civarında dilde PayPal üzerinden para gönderme komutu verebiliyor. Kullanıcılar dilerse Touch ID güvenlik katmanını da işleme dahil edebiliyor.

Paypal vs. Türkiye

Türkiye ’de ise bu özellikten davranmak elbette olası yok. Zira Paypal ’ın Türkiye operasyonları halen askıda. Türkiye ’nin PayPal için önemli bir pazar olduğunu pekala malum ve aldığımız bir takım duyumlara göre Türkiye ’ye bir satın alma ile geri dönüş yapması olası olabilir.

PayPal üçüncü çeyrek finansal sonuçlarında bir önceki yılın benzer dönemine tarafından mobil para transferinde yüzde 56 artış göstermişti. 2017 yılı hiç kuşkusuz PayPal ’ın Türkiye ’ye dönüşü ve mobil büyümesi için kritik bir sene olacak.

Son olarak PayPal ’ın Facebook Messenger ’ın ödeme seçenekleri arasına eklendiğini ve şirketin yeni hedefinin iMessage olduğunu paylaşalım.

Leave a reply